Informacje o mnie

 

Nazywam się Joanna Gerwel. Jestem psychologiem społecznym i psychodietetykiem. Specjalizuję się w pracy z Pacjentami chorującymi na otyłość, także Pacjentami bariatrycznymi. 

Jestem absolwentką studiów magisterskich z psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Tam też w roku 2013r. ukończyłam roczne studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka. Swoją praktykę zawodową jako psycholog pogłębiałam w trakcie trwającego 4 lata zatrudnienia w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Psychiatrycznym w Suwałkach. Od 2015 r. jestem konsultantem z zakresu psychologii i psychodietetyki w Zespole Bariatrycznym w Ełku, gdzie zajmuje się kwalifikacją oraz przygotowaniem przedoperacyjnym, a także wsparciem pooperacyjnym Pacjentów chorujących na otyłość. W 2022r. ukończyłam roczne Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania w Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania. Występuje jako prelegent na konferencjach naukowych dotyczących bariatrii.

Na co dzień prowadzę prywatną praktykę zarówno w formie stacjonarnej jak i on-line.  Moje obszary pracy dotyczą wsparcia w obszarze przywracania, budowania i podtrzymywania prawidłowych relacji człowieka z jedzeniem. Koncentruję się na Pacjentach z różnym spektrum zaburzeń odżywiania. W każdej wolnej chwili, prowadzę także grupy wsparcia, warsztaty i szkolenia z zakresu psychologii i psychodietetyki.

W chwili, gdy pojawił się w mojej głowie pomysł, że pragnę połączyć moją wiedzę z zakresu psychologii z wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania – wiedziałam, że to jest dziedzina z którą pragnę obcować na co dzień, jej się poświęcić i ją przekazywać dalej. Owo „dalej” to cała gama osób, które z różnych pobudek pragną zwiększyć swoją świadomość jedzenia, zmienić swoje nawyki żywieniowe, stać się bardziej świadomymi i zmotywowanymi do zmian osobami lub po prostu chcą się nauczyć czuć się dobrze samymi ze sobą. Z pomocą w realizacji mojego celu stały się studia z zakresu Psychodietetyki. Dzięki nim uświadomiłam sobie, że praca w zakresie zdrowego stylu życia, to praca holistyczna – nad umysłem i nad ciałem, które są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Dlatego w swojej pracy zajmuję się wzbudzeniem motywacji do zmiany na 3 równoległych płaszczyznach – zmiany przekonań, wypracowania oczekiwanych zachowań oraz utrwaleniu nowych nawyków.

Zapraszam…