Informacje o mnie

 

Nazywam się Joanna Gerwel. Jestem psychologiem społecznym i psychodietetykiem. 

Na co dzień, z zamiłowania, pracuje w szpitalu psychiatrycznym. Ponad to prowadzę gabinet prywatny świadczący pomoc i poradnictwo psychologiczne oraz psychodietetyczne. Jestem konsultantem z zakresu psychologii i psychodietetyki w Zespole Bariatrycznym w Ełku. W każdej wolnej chwili, prowadzę także grupy wsparcia, warsztaty i szkolenia z zakresu psychologii i psychodietetyki.

Psychologiem chciałam być zawsze. Marzenia małej dziewczynki, które udało mi się zrealizować jako cel w życiu dorosłym. Pracując z Pacjentami z problemami emocjonalnym, adaptacyjnymi, zaburzeniami depresyjnymi czy lękowymi czułam, że to ogromna odpowiedzialność, ale i przywilej, móc wykonywać taką pracę. Chciałam się rozwijać, poszerzać swoje kompetencje. Odpowiedzią na moje potrzeby stały się potrzeby moich Pacjentów – tych którzy borykali się z problemem nadmiernej wagi, lub niedowagi, tych dorosłych i tych mniejszych.

W chwili, gdy pojawił się w mojej głowie pomysł, że pragnę połączyć moją wiedzę z zakresu psychologii z wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania – wiedziałam, że to jest dziedzina z którą pragnę obcować na co dzień, jej się poświęcić i ją przekazywać dalej. Owo „dalej” to cała gama osób, które z różnych pobudek pragną zwiększyć swoją świadomość jedzenia, zmienić swoje nawyki żywieniowe, stać się bardziej świadomymi i zmotywowanymi do zmian osobami lub po prostu chcą się nauczyć czuć się dobrze samymi ze sobą. Z pomocą w realizacji mojego celu stały się studia z zakresu Psychodietetyki. Dzięki nim uświadomiłam sobie, że praca w zakresie zdrowego stylu życia, to praca holistyczna – nad umysłem i nad ciałem, które są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Dlatego w swojej pracy zajmuję się wzbudzeniem motywacji do zmiany na 3 równoległych płaszczyznach – zmiany przekonań, wypracowania oczekiwanych zachowań oraz utrwaleniu nowych nawyków.

Zapraszam…